Teď už poznáme ovocné stromky!

aneb naše exkuzre ve společnosti JUKKA

Přestože celou noc na pondělí 20.května lilo, nezalekli jsme se a vyrazili na plánovanou exkurzi do zaměstnání našich rodičů - tentokrát do O.N.Vsi, kde ve firmě JUKKA pracuje p.Aneta Chudíková, maminka Barči.
Čekalo nás na úvod výborné občerstvení s ochutnávkou ovoce, na kterém jsme si zopakovali, co jsme se učili o plodech ve škole. Paní Chudíková nám povyprávěla, jaká je činnost jejich společnosti, co všechno prodávají a pěstují. Dostali jsme návštěvnické visačky a pak už jsme vyrazili do terénu mezi mladé ovocné stromky i ozdobné keře. Navštívili jsme prostory skladu, zahradu i skleník. Všude jsme se postupně dovídali vše o přesazování, pěstování i roubování stromků. Ve skleníku jsme měli připravený dokonce kvíz, kde jsme si vyzkoušeli, jestli už některé sazenice poznáme i bez plodů. Vítězem se stala Karoli, která nezaváhala a určila bezchybně všech 7 vzorků rostlin. Za odměnu dostala ptačí budku. Zájemci si mohli vyzkoušet přesazování keříčků brusinek a všichni si za svou práci zasloužili pochvalu. Na závěr si děti mohly vybrat a na památku odnést jednu z rostlinek, která jim určitě bude doma dělat radost.
Moc děkujeme paní Chudíkové za ochotu a čas, který nám všichni věnovali, za dárky a celé příjemné a zajímavé dopoledne, které jsme si výborně užili!