SHŠ Pernštejni

Vystoupení šermířů. Jak se nám líbilo?

Ve čtvrtek 12.10. k nám do Lhoty přijela šermířská skupina Perštejni z Pardubic. Představení mě moc bavilo. Měli vtipné kostýmy a řeči. Nejvíc se mně líbilo kopí, se kterým šermovali.   (Petr Bachan)  

Ve čtvrtek 12.10.2017 jsme byli na vystoupení šermířů na téma staré pověsti české.Dobré bylo že to měli i v legračním provedením.Vystoupení se mi celkově líbilo.  (Monika Malušová)


Dne 12.10. se celá základní škola zúčastnila vystoupení skupiny Pernštejni, která předvádí historický šerm.Skupina do Ostrožské Lhoty jezdí každým rokem, a tento rok bylo téma jejich vystoupení Staré pověsti české. Pro mladší žáky to byla určitě skvělá podívaná, avšak starší žáky to mohlo trochu nudit.  (Václav Radoch)


Dne 12.10.2017 do základní školy přijeli dva divadelníci z Perštejna. Předváděli, jak to vypadalo v době praotce Čecha poté, co se dělo po jeho smrti i nepokoje mezi lidmi. Po vystoupení měli několik otázek, aby zjistili, jestli dávají děti pozor. Také dovolili dětem se dotknout vybavení na divadlo.  (Robert Chmelař)