Poslední školní den

V pátek 29.června jsme se naposledy v tomto školním roce společně setkali před budovou školy, abychom se rozloučili se spolužáky z 9.třídy, kteří si z rukou třídní učitelky, ředitele školy a starosty obce, převzali svá závěrečná vysvědčení.
Přejeme jim, aby se jim dále v životě i studiu dařilo, zvolili si správnou cestu a dosáhli všech svých snů.


Všichni jsme se společně rozloučili i s panem ředitelem Tomášem Mlčochem, který ve své funkci končí.
Děkujeme mu za všechno, co pro naši školu udělal, za obětavou práci, za lidský přístup k žákům, rodičům i kolegům
a věříme, že bude na 23 let, které v Ostrožské Lhotě prožil, vzpomínat v dobrém.


"Vážení učitelé, milí spolužáci. Už je to devět let, co jsme se poprvé spatřili jako školáci. V první třídě jsme se naučili základům matematiky a českého jazyka a postupem času jsme získali i mnoho dalších vědomostí. Je to dávno, co jsme byli stydliví a rozpačití prvňáčci, ale to jen do té doby, než jsme se navzájem poznali. S někým jsme se spřátelili více a s někým méně, ale nikdy si nemůžeme skvěle rozumět úplně s každým. Loučíme se po mnoha letech, co jsme se potkávali denně na chodbách a obědvali společně v jídelně. Roky pomalu plynuly a spousta zážitků, co jsme zažili na výletech, školách v přírodě, ale především ve třídě, zůstanou už jen v našich vzpomínkách. Budeme vzpomínat jako naši rodiče a prarodiče na ty nejkrásnější školní léta. Chtěli bychom se také rozloučit s některými žáky z vedlejších tříd, kteří pro nás hodně znamenali. A také nesmíme zapomenout na naše učitele, zejména na naši paní učitelku třídní a také hlavně na našeho nejlepšího ředitele. To oni nás toho spoustu naučili, a to nejen z hlediska učení. Se všemi učiteli se dalo skvěle vycházet a rozumně se s nimi domluvit. Nedá se zapomenout na skvělé lyžáky či jiné výlety a akce. Vtipné hodiny chemie a fyziky s panem ředitelem budou jen krásnou vzpomínkou.

Děkujeme jim za to, že vynaložili maximální úsilí na to, aby nás připravili na další roky studia. Pro mnohé z nás bude těžké se rozloučit, ale i přesto pamatujme, že něco krásného končí, aby mohlo ještě něco krásnějšího začít. Na dalších školách si najdeme nové kamarády, ale i přesto budeme na tuto třídu vzpomínat v dobrém, mnozí i se slzami v očích a nést si ji ve svých srdcích."

9.třída – Ostrožská Lhota