III.třída

Třídní učitelMgr. Jana Hoferková
E-mail
Vyučované předmětyČj, M
Další vyučující

Aj, Prv - Mgr. Simona Bočková

Hv, Vv, Pv - Kateřina Pěnčíková

Tv - Mgr. Radka Chmelíčková
Aktuality

DEN BEZ ÚRAZU
Ve čtvrtek 27.září si žáci 2.třídy vyzkoušeli svoje vědomosti a dovednosti v oblasti ochrany zdraví. Mnoho nového a zajímavého se také dověděli, např. jak si poradit v přírodě, když si kamarád zlomí nohu, nástrahy letního sluníčka, orientace nevidomých, atd….
MINIOLYMPIÁDA
V pátek 14.září se konala Miniolympiáda. Žáci ve smíšených družstvech složených ze žáků z 2.,3. a 4. třídy plnili úkoly, které si pro ně přichystali žáci 9.třídy. Po proběhnutí cílem si ještě zasoutěžili na hřišti, kde žáci 5. třídy připravili zajímavé soutěže. Všichni sportovci byli sladce odměněni!
CELOROČNÍ PROJEKT ,,Mlsný žabák"
Letos budou druháčci po celý rok soutěžit a získávat body ( papání) v matematice, českém jazyce, prvouce,…. Na konci školního roku spočítáme celkový počet bodů a vyhlásíme ,, nejšikovnější druháčky“. Přeji hodně zábavy při soutěžení a plnění úkolů!
2. třída - školní rok 2018 / 2019
Den dětí
V pátek 1.6. jsme oslavili Den dětí sportem. Na fotbalovém hřišti se o program postaral DDM Pastelka. Připravili si pro nás netradiční disciplíny ( jízda na kolečkovém křesle, chůze na lyžích ve dvojicích, ...) Potom jsme si ověřili naši jízdu zručnosti na kole. Za 1. třídu zvítězil Štěpán Vaďura. To nejlepší nás ale ještě čekalo. V horkém dni jsme si pochutnali na báječné zmrzlině.
Den se záchranářem
Ve středu 23.5. 2018 nás navštívil člen Zdravotnické záchranné služby ZK s výukovým programem První pomoc pro prvňáčky aneb když nám medvědům, někdo stůně. Při výuce mu pomáhal plyšový medvěd Pú, na kterém si děti hravou formou vyzkoušely různé modelové situace - zástava dechu, zlomenina dolní končetiny, popáleniny, …ale i telefonování na operační středisko ZZS. Na dětech bylo vidět, jak je výuka baví a aktivně se zapojovaly. Právem na závěr všichni získaly diplom za absolvování tohoto programu.
1.místo pro Táničku
Velká gratulace patří Táničce Tuháčkové, která ve výtvarné soutěži „Světoví výtvarníci“ získala nádherné 1. místo. GRATULUJEME !!!
Školní výlet
V úterý 2.5. jsme ráno nemohli dospat. Čekal nás školní výlet do nádherné chraněné krajinné oblasti Moravský kras. Hned na začátek jsme si užili skvělou jízdu lanovou dráhou. Tento zážitek nebyl zdaleka poslední. Následovala prohlídka Punkevních jeskyní a nezapomenutelnou jízdou na lodičkách po ponorné říčce Punkvě. Stejně tak jsme si užili jízdu vláčkem a nákup dárečků pro naše nejblížší. Všechno se vydařilo na jedničku a domů jsme odjížděli se skvělými zážitky.
Den Země
V pátek 20.4. se na naší škole konal přírodovědný program zaměřený na ochranu životního prostředí. Naučili jsme se třídit a recyklovat odpad. U školy jsme " pohřbili " odpadky, abychom mohli průběžně sledovat čas jejich rozpadu. Ve třídě jsme poté plnili úkoly na pracovních listech a na závěr celého dopoledne jsme roznesli do všech tříd tašky na třídění odpadu.
Velikonoční dílničky
Ve středu 28.3. jsme si na velikonočních dílničkách vyrobili krásné zajíčky, slepičky, kuřátka i velikonoční věneček. Na závěr jsme se dověděli mnoho nového o Velikonocích.