Lyžařský kurz 2017

...jak jej prožili sedmáci

V neděli ráno jsme jeli na lyžařský výcvik.Cestou jsme se zastavili na Olomouc City kde jsme jsi mohli něco koupit.Po  obědě následovalo běžkování. Na druhý den jsme šli lyžovat.Lyžovali jsme celý den.Ve středu jsme jeli na Paprsek kde jsem se pořádně najedl měl jsem:dva knedlíky a salát s kuřecím masem.Odpoledne jsme šli hrát bowling a plavat.Ve čtvrtek odpoledne proběhly závody v lyžování kde jsem se umístil na 22. místě z 24.Pátek 13. poslední den na kurzu.Dopoledne jsme lyžovali.Na oběd byli borůvkové knedlíky které mi velmi rád.Pak byli běžskařské závody kde jsem se umístil na 15. místě z 24. Po závodech jsme se balili a chystali k návratu.Cestou jsem byli v Olomouc City.V Ostrožské Lhotě jsem byli kolem desáté hodiny. Chtěl byl pochválit kuchařky které vařili velmi dobře nevynechal jsem ani jedno jídlo.Také bych chtěl poděkovat učitelům za skvělé zážitky.
Celkové to bylo dobré a chtěl bych jet i příští rok. (David)

V Neděli 8.1 jsme sedli na autobus a vyrazili jsme. Cestou jsme se zastavili v Olomouc city. Potom konečně po čtyřhodinové cestě jsme tam konečně dorazily. Jak  jsme se vybalily a zabydlely tak jsme šli bježkovat. Potom co jsme  se vrátily tak jsme si přečetli pár referátů a šli jsme spát.  V pondělí jsme celí den lyžovali. Bylo asi 0.5 metra sněhu takže se nám ještě lyžovalo dobře. V úterý jsme byly na bježkách. A ve středu jsme na běžkách ujeli asi 6 km. Ve čtvrtek jsme měli lyžařské závody. A v pátek jsme ráno ještě lyžovaly a potom jsme měli běžkařské závody. Po závodech jsme se zbalyli a jeli jsme domů. (Dominik)

Letošní  kurz byl velmi dobrý. Na letošním kurzu bylo hodně moc sněhu. Takže jsme lyžovali i běhali na lyžích. Nejvíc se mě líbilo lyžování, wellness a bowling. V neděli jsme jeli na lyžařský kurz. Dojeli jsme a hned jsme šli na běžky. Ze začátku jsem to neuměl , ale pak jsem se to naučil. V pondělí jsme šli lyžovat. To se mi nejvíc líbilo. Někteří to ještě neuměli a časem se to naučili.V úterý jsme se rozdělily na dvě skupiny. Jedna skupina byla dopoledne lyžovat a jedna běhat na lyžích. A odpoledne se to vyměnilo. Ve středu jsme jeli na běžkách na Paprsek. A potom jak jsme dojeli jsme šli do wellness a na bowling. Ve čtvrtek jsme jezdily celý den na lyžích. V pátek jsme lyžovali dopoledne. A odpoledne jsme měli závody na běžkách. A v 18:00 jsme jeli domů. V Olomouci jsme si dali zastávku. A v 22:00 jsme dojeli domů. (Viktor)

Letošní kurz byl velmi dobrý. Od minulého kurzu bylo více sněhu jak se mohlo poznat na videích. Lyžování jsme si všichni užili. V pondělí jsme byli dopoledne na lyžích. Někteří šli na velký svah a někteří na malí svah.Odpoledne jsme byli všichni na velkém svahu komě Štěpána Bahuly a Davida Janouška. Večer se četli referáty a po referátech jsme se dozvěděli kdo je v jaké je skupině. Rychlejší skupina šla dopoledne na běžky a odpoledne na lyže. Ve středu jsme jeli na Paprsek po běžkách byl to pěkný výlet moc jsem si ho užil.Ve čtvrtek jsme byli celí den na svahu. (Jiří)

Letošní lyžařský kurz byl docela zábavný. Počasí se chovalo tak akorát a při cestě tam ani zpět se nic špatného nepřihodilo. Přesto že někteří z naší třídy stáli na lyžích poprvé (včetně mě) tak se tam postupně všichni naučili lyžovat. Během kurzu byly i různé závody jako slalom na lyžích a závod na běžkách. Byli jsme ubytováni na hotelu, kde byl budíček v 7:00 a večerka v 10:00. Celé to probíhalo ve vesnici Branná. (Štěpán)

Lyžařský kurz začal v neděli 8.11. u školy a většina z nás se i těšila. A když jsme dojeli do Branné tak nás všechny překvapilo množství sněhu. Proto jsme běžkovali. V pondělí jsme lyžovali na svahu a vylepšovaly své dosavadní dovednosti. Večer pak byli referáty stejně jako v neděli. V úterý jsme byli rozděleni na dvě skupiny. Ti lepší běžkovali dopoledne a ti horší v odpoledne. Ve večerních hodinách pak byli referáty. Ve středu jsme byli na Paprsku a večer na bowlingu a wellness Ve čtvrtek pak byli závody ve slalomu a v pátek závody v běžkování a odjezd. (Tomáš M)

Na letošní lyžařský kurz jsme vyjeli 8.1.2017 ráno. Cestou jsme se zastavily v Olomouci, tam jsme měli volno. Odjeli jsme z Olomouce a jeli jsme pár hodin a přijeli jsme do Branné. První jsme jely k sjezdovce kde jsme vyložily lyže. Přijely jsme k chatě a vynosily jsme věci z autobusu. Po chvíli vybalování a jiných věcech jsme vyšli na běžky. Po běžkování jsme měli večeři, po večeři jsme měli volno a šli jsme ukazovat referáty. V pondělí jsme celý den lyžovaly. A zase jsme večer předváděly referáty. V úterý jsme byli zařazeni do dvou skupin: W a V. Skupina V ráno lyžovala a skupina W ráno běžkovaly. Po obědě se to prohodilo. Večer zase byli referáty. Ve středu jsme dostaly oběd na cestu a začaly jsme výšlap na Paprsek.Večer jsme byli ve wellness a na bowlingu. Ve čtvrtek jsme cely den lyžovaly a odpoledne byly závody. V pátek jsme to vše ukončily ráno jsme byli lyžovat, a žačaly jsme si balit. Odpoledne jsme závodily na běžkách. Pak jsme dostaly svačinu a nanosily jsme věci do autobusu a odjely jsme domů. (Michal)

V neděli 8 ledna jsme jeli na lyžařský kurz Kolštejn do Branné.Zastávka byla v Olomouci.Šli jsme do nákupního centra Olomouc City.Potom jsme jeli do Branné. V neděli jsme byli běžkovat. Dopoledne jsme chodily na sjezdovku a ještě i odpoledne .Taky jsme byly na bowlingu a šli jsme do bázénu.Jeden den bylo Prampero byly jsme na běžkách celý den .Běžkovali jsme celý den  ale potom jsme konečně přišli na chatu Paprsek kde jsme se byly zahřát.Navečer byly prezentace a večerku jsme měli v deset hodin. Budíček byl v sedm potom byla rozcvička a pak jsme šli na snídani.Po snídani jsme šli na pokoj a potom na sjezdovku.Na sjezdovce jsme se naučily jak dělat oblouky. (Marek)

V Neděli 8.1 jsme sedli na autobus a vyrazili jsme. Cestou jsme se zastavili v Olomouc city. A  konečně po čtyřhodinové cestě jsme tam konečně byly. Potom jak  jsme se vybalily a zabydlely tak jsme šli bježkovat. Jak jsme  se vrátily tak jsme si přečetli pár referátů a šli jsme spát.  V pondělí jsme celí den lyžovali. Bylo asi 0.5 metra sněhu takže se nám ještě lyžovalo dobře. V úterý jsme celí den lyžovaly. A ve středu jsme na běžkách pokořily horu. A  na chatě Paprsek jsme si potom odpočinuli. (Dominik)

Lyžařský kurz 2017 byl zatím můj nejlepší lyžařský kurz. Podmínky jak na lyžování tak ji na běžky byli lepší než minulí rok. Odjeli jsme ráno 8.1 v neděli. Cesta trvala zhruba 4 hodiny. Dojeli jsme přesně na oběd. Odpoledne jsme vyrazily na běžky. Na běžkách jsme ujeli asi 2 kilometry. Večer jsme povečeřeli a šli jsme na pokoje. V osm hodin jsme měli prezentace. V deset hodin byla večerka. V pondělí ráno jsme vstali v sedm hodin aby jsme stihli rozcvičku která začínala v sedm hodin a pět minut. Po rozcvičce jsme se šli nasnídat a poté jsme šli na svah.  Třeba minulí rok tam nebyl skoro žádný sníh, zatím co tento rok tady bylo skoro půl metru. (Jan)

V neděli 8.1 jsme se zůčastnili lyžařského kurzu odjížděli jsme v 10 hodin a odjížděli směr Branná. Zastavili jsme se v Olomouci kde jsme měli hodinu volna a pak zase nasedli do autobusu a pokračovali do Branné. Jak jsme dojeli tak jsme se vybalili na hotelu Kolštejn. Měli jsme chvilku na vybalení a pak jsme byly na běžkách. 9.1 Budíček byl v 7 hodin a pak hned rozcvička. (Tomáš K)

Na lyžák jsme jeli brzo ráno v neděli. Cesta nám trvala tři hodiny. Ale v Olomouci jsme zastavili v Olomouc cyti. Tam jsme strávily jednu hodinu. Branná je celkem malá vesnice. Byli jsme ubytováni v penzionu Kolštejn. Na lyžích se dobře lyžovalo, ale běžky byli něco nového. Jídlo tam neměli moc dobré, všechno tam moc přesolili nebo tam dali moc koření. Pěkným výletem byl Paprsek. S běžkami jsme museli na vlak, vystupovali jsme na zastávce Ramzová. CHvilku jsme šli pěšky ale potom jsme si nazuli běžky a jako první nás čekal prudký kopec, na kterém skoro všichni popadali. Krajina v lese byla přímo pohádková. První přestávku jsme si udělaly pod přístřeškem. Potom jsme pokračovali do kopce, který byl dlouhý tak jeden kylometr. Pak nás čekal zasloužený odpočinek v restouraci, kde jsem si společně s ostatníma dala horkou čokoládu a kofolu. Ve čtvrtek jsme byly jen na svahu, na kterém jsme taky závodily. Přednášky byly taky super. V pátek jsme byly pouze na běžkách. Po zbalení všeho oblečení jsme nasedali do autobusu a jeli jsme dom. (Diana)

Letos se mi lyžařský kurz líbil víc než minulí rok, protože tam byli i moji spolužáci ze třídy. Byla tam sice o hodně větší zima, ale zato víc sněhu. Minule jsme na Branné neměli skoro žádný sníh, ale bylo větší teplo a proto jme byli na běžkách asi jen jednou a to na Pramperu (Paprsku). Letos jme ale byli asi třikrát nebo čtyrykrát a to včetně závodu který se uskutečnil v pátek před odjezdem. Závod se konal na cestě pod sjezdovkou. Na 3. místě se umístila Adéla Novotná, na 2. Lucie Pavlasová (i přes to že se jí na startu zlomila hůlka) a na 1. Anna Pavlíčková. Minulý rok jme jeli závod na běžkách kousek od chaty Paprsek. V závodu na lyžích se na 3. místě umístila Julie Dominiková, na 2. Anna Pavlíčková a na 1. Adéla Novotná. (Anna)