Žádné aktuality k zobrazení

III.třída

Třídní učitelkaMgr. Martina Hatláková 
E-mailm.hatlakova@seznam.cz
Vyučované předměty

M ,ČJ, PRV, VV, PV, TV, HV - Mgr.Martina Hatláková

AJ - Mgr.Simona Bočková


Celoroční projekt „Cesta kolem světa“


Letos poprvé se naše třída zapojila do projektu "Cesta kolem světa". Soutěžit budeme po celý rok. Každé pondělí žáci dostanou nový úkol,za který získávají body. Úkoly jsou zaměřeny na poznávání nových památek,tradic,zvyků v různých krajinách.Cílem projektu je nejen získat nové vědomosti,ale i zdokonalit se ve čtení a  v práci s počítačem.

Na konci školního roku bude vyhlášen nejlepší "cestovatel".

Všem držím palce!

Aktuality/ školní rok 2017-2018

Školní výlet
V úterý 2.5. nás čekal školní výlet do chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Po jízdě lanovou dráhou následovala prohlídka Punkevních jeskyní s nezapomenutelnou jízdou na lodičkách po říčce Punkvě. Stejně tak jsme si užili i jízdu vláčkem. Výlet se vydařil a domů jsme odjížděli se skvělými zážitky.
Týden s rodilým mluvčím
V týdnu od 23.4. do 27.4. absolvovali všichni žáci naší třídy intenzivní kurz angličtiny s rodilým mluvčím. Při výuce se vystřídali dva lektoři (USA a Skotsko) a mluvili s dětmi jenom v tomto jazyce. Výuka probíhala každý den v tříhodinových blocích. Na závěr každý žák dostal diplom o absolvování kurzu.
Den Země
V pátek 20.dubna jsme oslavili Den Země výukovým programem v přírodě v zahradách nad Hájkem. Po rozdělení do skupin jsme si mohli vybrat jednu z oblastí – např.byliny, dřeviny, bezobratlí, savci nebo ptáci dané lokality k dalšímu podrobnějšímu bádání. Zjištěné informace jsme zapisovali na připravený pracovní list , pak jsme se přesunuli do školy a tam pokračovali ve výrobě plakátu, znázorňujícího oblast našeho bádání. Získané informace určitě využijeme v prvouce.
Divadélko z Hradce
Divadélko z Hradce Ve čtvrtek 18.1. k nám zavítali herci z Hradce Králové. Dětem zahráli divadlo s názvem"Ezop a jeho bajky". Zábavnou formou se děti dozvěděly mnoho příběhů a moudrých rad ze života. Např. že pýcha předchází pád, že se nemá lhát, že se nesmíme posmívat slabšímu...
Recitační soutěž
Recitační soutěž V pátek 22.12. se konalo školní kolo recitační soutěže. Naši třídu reprezentovali Ondřej Matuštík, Jonáš Nemečkay, Jitka Těthalová, Simona Bačíková a Jana Bachanová.Všem se recitace velmi povedla, do dalšího kola postupuje Jonáš Nemečkay . Gratulujeme!!!
Beseda v knihovně
Beseda v knihovně V pondělí 11.12. jsme navštívili místní knihovnu. Paní knihovnice Lenka Trčková nás seznámila se známými dětskými autory a představila nám nejnovější knihy pro děti. Na nám dětem přečetla pohádku.Děkujeme.
Galaxie
Mikuláš přinesl dětem hezký dárek.Ve středu 6.12. jsme vyrazili za zábavou do Galaxie.
Mikuláš
Dnes nás navštívil Mikuláš, čert a anděl... I když ve třídě nemáme jenom samé hodné a poslušné děti, letos si nikoho čert neodnesl...
Bruslení
Pátek 24.11. byl pro nás sportovní. Letos poprvé jsme jeli bruslit do Uherského Ostrohu. Naše bruslařské schopnosti jsou už docela dobré. Bruslení jsme si všichni užili a těšíme se na pokračování, které se uskuteční 22.12.
Golf v Ostrožské Nové Vsi
Golfový klub v Ostrožské Nové Vsi nám nabídl ukázkovou hodinu golfu. Nabídku jsme s radostí přijali a ve středu 27.9. jsme se vydali autobusem do GOLF RESORT JEZERA. Pan trenér A. Macháček nás čekal i s celou golfovou výbavou, kterou dětem zapůjčil. Děti si vyzkoušely driving a putting, seznámily se s historii i pravidly tohoto gentlemanského sportu. Skvělým přístupem děti zaujal natolik, že golfový areál jen nerady opouštěly. Už se těší na další hodinu, která proběhne v hale v Ostrožské Lhotě.