Žádné aktuality k zobrazení

II.třída

Třídní učitelkaMgr.Simona Bočková
Vyučované předměty

Čj, M, Vv, Pv, Tv

Další vyučujícíPrv, Hv - Mgr.Martina Habartová


Aktuality/ školní rok 2017-2018

Nestlé - Pro zdraví dětí
V úterý 26.6. si pro nás firma Nestlé přichystala výukový program, který byl zaměřen na vyvážený jídelníček, prevenci rizik nevhodné výživy nebo hygienu potravin. Dozvěděli jsme se mnoho užitečných informací, které se budeme snažit aplikovat i doma.
Dětský den
Den dětí jsme letos pojali sportovně. Na místním hřišti si pro nás DD Pastelka přichystal "Netradiční olympiádu", kde si děti mohly vyzkoušet různorodé disciplíny. Poté následovala "Jízda zručnosti", která prověřila cyklistické schopnosti našich dětí. Nejlepším cyklistou naší třídy se stal Tom Bauer. Celý den jsme zakončili zmrzlinou v cukrárně.
Úspěšné výtvarnice
Velkým úspěchem pro nás skončila výtvarná soutěž na téma "Světoví výtvarníci". Na děleném třetím místě se v plošných pracích umístila Alex Gálová a Liduška Hanáková a úžasné první místo v prostorových pracích obsadila Dominika Dřinková. Holky, gratuluji!!!
Školní výlet
V úterý 2.5. se cílovou stanicí našeho výletu stal Moravský kras. Navštívili jsme Punkevní jeskyně a propast Macochu. Našimi dopravními prostředky zde se staly lodičky, vláček a největší ohlas měla lanovka. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, ale také viděli krásné přírodní útvary. Také počasí nás nezklamalo a výlet jsme si užili.
Den Země
V pátek 20.4. se na naší škole konal přírodovědný program ke Dni Země. Naše stanoviště bylo zaměřeno na třídění a recyklaci odpadu. Po příchodu do školy jsme některé odpadky pomyslně "pohřbili" na školní zahradě a budeme průběžně sledovat čas jejich rozkladu. Ve třídě jsme pak plnili úkoly na pracovních listech a do jednotlivých tříd jsme roznesli tašky na třídění odpadu. Celé dopoledne bylo velmi poučné a zábavné.
Velikonoční dílničky
Celý středeční den 28.3. se nesl v duchu velikonočního tvoření. Děti si mohly vyrobit kuřátko, slepičku, zajíčka, velikonoční věneček, také si zasoutěžily a dozvěděly se něco málo o velikonočních tradicích.
Matematický Klokan
Letos se naše třída poprvé zúčastnila mezinárodní matematické soutěže "Klokan". Žáci 2.třídy soutěžili v kategorii "Cvrček" společně s žáky 3.třídy. A výsledek byl velmi překvapivý, neboť většina žáků dosáhla lepších výsledků než ve 3.třídě. Velká pochvala náleží všem za jejich maximální soustředění a snahu. Výsledky v příloze.
Recitační soutěž-okrskové kolo
Dne 1.3. proběhlo v Uh.Ostrohu v DDM Pastelka okrskové kolo recitační soutěže. Naše spolužačka Verunka Křiváková reprezentovala naši školu v I.kategorii a ve velmi silné konkurenci obsadila krásné 3.místo. Za to si zaslouží náš obdiv a uznání. Verunko, jsi nejlepší!!!
Divadélko z Hradce
Ve čtvrtek 18.1. k nám zavítali herci z Hradce Králové s představením "Ezop a jeho bajky". Děti se hravou a zábavnou formou dozvěděly spoustu poučných příběhů ze života. Třeba, že lhát se nemá, silnější se nemá posmívat slabšímu a že pýcha předchází pád.
Recitační soutěž
V pátek 22.12. proběhlo školní kolo recitační soutěže. Naši třídu reprezentovaly Verča Křiváková, Zuzka Kaňová, Liduška Hanáková a Adélka Bočková. Všem se recitace velmi povedla a porota měla nelehký úkol. Vítězkou své kategorie se stala Verunka Křiváková s básní Líba Samolibá a krásné druhé místo obsadila Liduška Hanáková a její báseň Brýle. Holky, gratulujeme!!!