Čj, M, Vv, Pv, Tv

Další vyučujícíPrv, Hv - Mgr.Martina Habartová

Aktuality/ školní rok 2017-2018

Úspěšné výtvarnice
Velkým úspěchem pro nás skončila výtvarná soutěž na téma "Světoví výtvarníci". Na děleném třetím místě se v plošných pracích umístila Alex Gálová a Liduška Hanáková a úžasné první místo v prostorových pracích obsadila Dominika Dřinková. Holky, gratuluji!!!
Školní výlet
V úterý 2.5. se cílovou stanicí našeho výletu stal Moravský kras. Navštívili jsme Punkevní jeskyně a propast Macochu. Našimi dopravními prostředky zde se staly lodičky, vláček a největší ohlas měla lanovka. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, ale také viděli krásné přírodní útvary. Také počasí nás nezklamalo a výlet jsme si užili.
Den Země
V pátek 20.4. se na naší škole konal přírodovědný program ke Dni Země. Naše stanoviště bylo zaměřeno na třídění a recyklaci odpadu. Po příchodu do školy jsme některé odpadky pomyslně "pohřbili" na školní zahradě a budeme průběžně sledovat čas jejich rozkladu. Ve třídě jsme pak plnili úkoly na pracovních listech a do jednotlivých tříd jsme roznesli tašky na třídění odpadu. Celé dopoledne bylo velmi poučné a zábavné.
Velikonoční dílničky
Celý středeční den 28.3. se nesl v duchu velikonočního tvoření. Děti si mohly vyrobit kuřátko, slepičku, zajíčka, velikonoční věneček, také si zasoutěžily a dozvěděly se něco málo o velikonočních tradicích.
Matematický Klokan
Letos se naše třída poprvé zúčastnila mezinárodní matematické soutěže "Klokan". Žáci 2.třídy soutěžili v kategorii "Cvrček" společně s žáky 3.třídy. A výsledek byl velmi překvapivý, neboť většina žáků dosáhla lepších výsledků než ve 3.třídě. Velká pochvala náleží všem za jejich maximální soustředění a snahu. Výsledky v příloze.
Recitační soutěž-okrskové kolo
Dne 1.3. proběhlo v Uh.Ostrohu v DDM Pastelka okrskové kolo recitační soutěže. Naše spolužačka Verunka Křiváková reprezentovala naši školu v I.kategorii a ve velmi silné konkurenci obsadila krásné 3.místo. Za to si zaslouží náš obdiv a uznání. Verunko, jsi nejlepší!!!
Divadélko z Hradce
Ve čtvrtek 18.1. k nám zavítali herci z Hradce Králové s představením "Ezop a jeho bajky". Děti se hravou a zábavnou formou dozvěděly spoustu poučných příběhů ze života. Třeba, že lhát se nemá, silnější se nemá posmívat slabšímu a že pýcha předchází pád.
Recitační soutěž
V pátek 22.12. proběhlo školní kolo recitační soutěže. Naši třídu reprezentovaly Verča Křiváková, Zuzka Kaňová, Liduška Hanáková a Adélka Bočková. Všem se recitace velmi povedla a porota měla nelehký úkol. Vítězkou své kategorie se stala Verunka Křiváková s básní Líba Samolibá a krásné druhé místo obsadila Liduška Hanáková a její báseň Brýle. Holky, gratulujeme!!!
Výtvarná soutěž
I letos jsme se zúčastnili výtvarné soutěže pořádané ZŠ Dolní Němčí. S potěšením mohu říci, že i tento rok žáci naší třídy zabodovali. Na 1.místě se umístila Alexandra Gálová se svým keramickým výrobkem a Patrik Hodulík obsadil krásné 2.místo za svou koláž. Gratulujeme!!!
Beseda v knihovně
V pondělí 11.12. jsme měli možnost navštívit místní knihovnu. Paní knihovnice Lenka Trčková si pro nás připravila krásné povídání o tom, jak vznikají knihy. Také nás seznámila se známými dětskými autory a představila nám nejnovější knihy pro děti. Na závěr nám přečetla pohádku a my jí tímto děkujeme za krásné povídání o knihách.