I.třída

Třídní učitelkaMgr. Darja Sedláková
E-maildajsed@seznam.cz
Vyučované předměty
ČJ, M, Prv, Pv, Vv, Hv, Tv
Aktuality/ školní rok 2017-2018

1.místo pro Táničku
Velká gratulace patří Táničce Tuháčkové, která ve výtvarné soutěži „Světoví výtvarníci“ získala nádherné 1. místo. GRATULUJEME !!!
Školní výlet
V úterý 2.5. jsme ráno nemohli dospat. Čekal nás školní výlet do nádherné chraněné krajinné oblasti Moravský kras. Hned na začátek jsme si užili skvělou jízdu lanovou dráhou. Tento zážitek nebyl zdaleka poslední. Následovala prohlídka Punkevních jeskyní a nezapomenutelnou jízdou na lodičkách po ponorné říčce Punkvě. Stejně tak jsme si užili jízdu vláčkem a nákup dárečků pro naše nejblížší. Všechno se vydařilo na jedničku a domů jsme odjížděli se skvělými zážitky.
Den Země
V pátek 20.4. se na naší škole konal přírodovědný program zaměřený na ochranu životního prostředí. Naučili jsme se třídit a recyklovat odpad. U školy jsme " pohřbili " odpadky, abychom mohli průběžně sledovat čas jejich rozpadu. Ve třídě jsme poté plnili úkoly na pracovních listech a na závěr celého dopoledne jsme roznesli do všech tříd tašky na třídění odpadu.
Velikonoční dílničky
Ve středu 28.3. jsme si na velikonočních dílničkách vyrobili krásné zajíčky, slepičky, kuřátka i velikonoční věneček. Na závěr jsme se dověděli mnoho nového o Velikonocích.
Návštěva dětí z MŠ
V úterý 6. března 2018 nás navštívily děti z Mateřské školy. Ukázali jsme jim, co jsme se všechno už naučili. Jak výborně čteme, krásně píšeme a nechybělo společné tancování. Na závěr si předškoláci vyzkoušeli, jaké to je sedět ve školní lavici a plnit veselé úkoly.
Veselé zoubky
V pondělí 5.března 2018 jsme se zúčastnili preventivního programu " Veselé zoubky ". Zábavnou a veselou formou jsme se naučili jak, kdy a proč správně čistit naše zoubky. Na závěr jsme za velkou snahu a píli dostali krásné dárečky pro náš krásný úsměv.
Prohlídka betléma
V pátek 5. ledna 2018 jsme společně s dětmi z MŠ navštívili kostel sv. Jakuba v Ostrožské Lhotě, abychom si společně prohlédli betlém. Při té příležitosti jsme si zazpívali koledy.
Bruslení
V pátek 22.12. 2017 jsme už podruhé trénovali a zdokonalovali naše bruslařské dovednosti na Zimním stadionu v Uherském Ostrohu. Koukněte, jak nám to šlo...
Recitační soutěž
V pátek 22.12.2017 proběhla recitační soutěž. V kategorii žáků 1.-3. třídy reprezentovali a soutěžili za naši třídu 3 žáci : Karolínka Mičková, Beátka Frantová a Martin Píštěk. Porota neměla jednoduchý úkol mezi všemi úžasnými recitátory. Nakonec 1. místo získal náš Martin Píštěk. Odměměni za své výkony nakonec byli všichni recitátoři. Gratulujeme!!!
Prvňáčci v MŠ
Ve čtvrtek 21.12.2017 si naši prvňáčci zavzpomínali při návštěvě v mateřské školce, jaké to bývávalo.... Společně s dětmi ze školky si zazpívali koledy, zatancovali, zahráli na hudební nástroje, ale i přednesli básničky. Nakonec si děti navzájem předaly dárečky, které si pro své kamarády připravily.