II.třída

Třídní učitelkaMgr. Darja Sedláková
E-mail

Vyučované předmětyČJ, M, Prv, Pv, Vv, Hv, Tv

Aktuality

Den dětí
V pátek 1.6. jsme oslavili Den dětí sportem. Na fotbalovém hřišti se o program postaral DDM Pastelka. Připravili si pro nás netradiční disciplíny ( jízda na kolečkovém křesle, chůze na lyžích ve dvojicích, ...) Potom jsme si ověřili naši jízdu zručnosti na kole. Za 1. třídu zvítězil Štěpán Vaďura. To nejlepší nás ale ještě čekalo. V horkém dni jsme si pochutnali na báječné zmrzlině.
Den se záchranářem
Ve středu 23.5. 2018 nás navštívil člen Zdravotnické záchranné služby ZK s výukovým programem První pomoc pro prvňáčky aneb když nám medvědům, někdo stůně. Při výuce mu pomáhal plyšový medvěd Pú, na kterém si děti hravou formou vyzkoušely různé modelové situace - zástava dechu, zlomenina dolní končetiny, popáleniny, …ale i telefonování na operační středisko ZZS. Na dětech bylo vidět, jak je výuka baví a aktivně se zapojovaly. Právem na závěr všichni získaly diplom za absolvování tohoto programu.
1.místo pro Táničku
Velká gratulace patří Táničce Tuháčkové, která ve výtvarné soutěži „Světoví výtvarníci“ získala nádherné 1. místo. GRATULUJEME !!!
Školní výlet
V úterý 2.5. jsme ráno nemohli dospat. Čekal nás školní výlet do nádherné chraněné krajinné oblasti Moravský kras. Hned na začátek jsme si užili skvělou jízdu lanovou dráhou. Tento zážitek nebyl zdaleka poslední. Následovala prohlídka Punkevních jeskyní a nezapomenutelnou jízdou na lodičkách po ponorné říčce Punkvě. Stejně tak jsme si užili jízdu vláčkem a nákup dárečků pro naše nejblížší. Všechno se vydařilo na jedničku a domů jsme odjížděli se skvělými zážitky.
Den Země
V pátek 20.4. se na naší škole konal přírodovědný program zaměřený na ochranu životního prostředí. Naučili jsme se třídit a recyklovat odpad. U školy jsme " pohřbili " odpadky, abychom mohli průběžně sledovat čas jejich rozpadu. Ve třídě jsme poté plnili úkoly na pracovních listech a na závěr celého dopoledne jsme roznesli do všech tříd tašky na třídění odpadu.
Velikonoční dílničky
Ve středu 28.3. jsme si na velikonočních dílničkách vyrobili krásné zajíčky, slepičky, kuřátka i velikonoční věneček. Na závěr jsme se dověděli mnoho nového o Velikonocích.
Návštěva dětí z MŠ
V úterý 6. března 2018 nás navštívily děti z Mateřské školy. Ukázali jsme jim, co jsme se všechno už naučili. Jak výborně čteme, krásně píšeme a nechybělo společné tancování. Na závěr si předškoláci vyzkoušeli, jaké to je sedět ve školní lavici a plnit veselé úkoly.
Veselé zoubky
V pondělí 5.března 2018 jsme se zúčastnili preventivního programu " Veselé zoubky ". Zábavnou a veselou formou jsme se naučili jak, kdy a proč správně čistit naše zoubky. Na závěr jsme za velkou snahu a píli dostali krásné dárečky pro náš krásný úsměv.
Prohlídka betléma
V pátek 5. ledna 2018 jsme společně s dětmi z MŠ navštívili kostel sv. Jakuba v Ostrožské Lhotě, abychom si společně prohlédli betlém. Při té příležitosti jsme si zazpívali koledy.
Bruslení
V pátek 22.12. 2017 jsme už podruhé trénovali a zdokonalovali naše bruslařské dovednosti na Zimním stadionu v Uherském Ostrohu. Koukněte, jak nám to šlo...