Ekologické potraviny u nás

Ekologické potraviny v naší jídelně 

Biomléko již známe, nově jsme ochutnali biohovězí maso. Zvířata se chovají na pastvinách ekologických farem Bílých Karpat, tzn. že mají dostatek čerstvého vzduchu, v létě sluníčka, čerstvé trávy, v zimě sena, prostě přirozeného krmiva a dostatek pohybu a prostoru ve stáji. Do krmiva jim nejsou přidávány zbytečné hormony ani antibiotika, nedochází k umělému řízení denního režimu zvířat. Je jim umožněno žít ve společnosti ostatních zvířat, i v zimě mají možnost výběhu.

Ekofarmáři z Bílých Karpat úzce spolupracují s rodinnou firmou Řeznictví u Kusáků v Ostrožské Nové Vsi. Tato firma zpracovává biohovězí maso pro konečné zákazníky. Stali se jimi i naši strávníci z jídelny MŠ a ZŠ Ostrožská Lhota.

Maso pochází z mladých býků, stáří do 21 měsíců, je dodáváno čerstvé, musí se uležet 3-5 dnů, aby získalo tu správnou křehkost. Pak je teprve dodáváno naší jídelně a zpracováno pro strávníky. Biohovězí maso chceme zařazovat do našeho jídelníčku pravidelně.

Dobrou chuť !

Biomléko v MŠ a v ZŠ

Děti si na tomto kvalitním živém plnotučném mlíčku mohou pochutnávat 2-3x týdně ve školce a 1- 2x za měsíc po obědě ve škole. Jedná se o výrobek OLMA, a.s., obsah tuku 3,5 %. Taktéž se snažíme dětem ve školce předkládat kvalitní neodtučněné jogurty, ať už bílé či ovocné, pribináčky a zakysané mléčné nápoje s ovocnou příchutí ať už od biovýrobců nebo od výrobců konvenčních. Kvalitní tvaroh nám dodává rozvíjející se moravská firma taktéž zaměřená na ekologický způsob zpracování mléčných produktů.